pesland.pl

PES6: Mistrzostwa Świata w Pesland okiem Raula

Ledwie kilka godzin dzieli nas od pierwszych meczów Mistrzostw Świata Brazylia 2014 na Pesland. Wczorajsze losowanie drużyn jednym przeniosła szczęście, a innym pecha. Korzystając z chwili wolnego czasu, postanowiłem bliżej przyjrzeć się grupom i wytypować te drużyny, które moim zdaniem poradzą sobie w rywalizacji fazy grupowej. Mam nadzieję, że moja analiza okazała się nie do końca trafiona i będziemy świadkami kilku niespodzianek, bo przecież właśnie między innymi za to kocha się futbol. Zapraszam do tekstu..

 

Mój typ: Brazylia (paweu19), Chorwacja (messinho26)

Myślę, że paweu19 nawet jakby był bez formy to jego ekipa samograjków spokojnie wywalczy awans. O drugie miejsce będzie już ciężej, ale mój typ to messinho26. Dobra ekipa, z Modriciem, Mandzukiciem czy Oliciem powinna dać awans do kolejnej rundy. Szczerze mówiąc, wahałem się nad wytypowaniem Pontixa, ale biorąc pod uwagę jego ostatnie dokonania w lidze, raczej nie będzie mu dane zagrać w kolejnej rundzie. Oczywiście mogę się mylić, bo Pontix już nie raz pokazał, że jest nieprzewidywalnym graczem.

 

Mój typ: Hiszpania (Milerinho), Holandia (RYBSON)

W tej grupie raczej nie będzie niespodzianek. Murowanymi faworytami są Milerinho oraz RYBSON i to pomiędzy nimi powinna rozstrzygnąć się walka o pierwszej miejsce w grupie. Weiz bez formy, a Emilian ze słabą Australią będą musieli sporo się napocić, by stoczyć równorzędne pojedynki z wyżej wymienioną dwójką, ale oczywiście nie można wykluczyć niespodzianek. Reprezentacja Oranje prowadzona przez RYBSON'a, w przedmundialowym meczu towarzyskim poległa dwukrotnie z Iranem, nie prezentując formy najwyższych lotów, więc kto wie.. :D

 

Mój typ: Kolumbia (Mlody), Grecja (Winnerksg)

Faworytem do awansu na pewno jest Mlody, który mimo, że nie ma w składzie Falcao, paczkę i tak ma niezłą. Zapata, Yepes, Armero, James Rodriguez, Guarin, Ibarbo, Bacca, Quintero, Ramos, czy najstarszy na tym mundialu - 43-letni Faryd Mondragon. Walkę o drugie miejsce powinny stoczyć ekipy Wybrzeża Kości Słoniowej (wcrew) oraz Grecji (Winnerksg). Moim zdanie dalej przejdzie ekipa z Hellady, ze względu na delikatnie to ujmując "różnicę w kulturze gry obu zespołów".

 

Mój typ: Anglia (DJ_83), Włochy (Szymson)

W tej grupie jedno jest pewne.. narzekanie actiego90 na słaby zespół :D Moim zdaniem, jest to pewniejszy typ niż awans Anglii i Włoch z tej grupy. Niespodzianek w tej grupie nie przewiduję i musiałoby stać się coś naprawdę nieoczekiwanego, żeby dwójka pewnych faworytów nie poradziła sobie z resztą stawki. Fakt, że w tej grupie jest też mocny Urugwaj z Cavani i Suarezem w napadzie, ale jednak w porównaniu z kadrą Angoli i Makaronów, wypada on blado.

 

Mój typ: Ekwador (przemoseK), Szwajcaria (Ogryz)

Stawiam na niespodziankę, że Francja nie wyjdzie z grupy. Ogryz oraz przemoseK są bardziej doświadczonymi graczami niż pabl0s_85 i wydaje mi się, że mogą paść zaskakujące rozstrzygnięcia, tym bardziej, że ani Ekwador, ani Szwajcaria nie należą do słabych zespołów. Trójkolorowi bez Ribery'ego i Nasriego na pewno stracą sporo w ofensywie. Ostatni zespół, czyli Honduras, raczej będzie walczył o honorowe punkty w tej grupie.

 

Mój typ: Argentyna (stalowka84), Nigeria (ZIBII75)

Jest to jedna z dwóch grup, w której spotyka się czterech przedstawicieli różnych kontynentów. Argentyna jest murowanym kandydatem do awansu, a o 2. miejsce powinny powalczyć ekipy Nigerii (ZIBII75) i Bośnia i Hercegowiny (gierkowicz). Obie drużyny posiadają mniej więcej równorzędny składy, dlatego o awansie mogą zdecydować detale i właśnie dlatego stawiam na Nigeryjczyków. Mimo, że brak w ich składzie braci Uche, czy Martinsa, to i tak kadra robi wrażenie i przede wszystkim szybko przebiera nogami ;) To chyba będzie broń, dzięki której uda się odpalić Dzeko i spółkę, a tym bardziej Iran (Raul), który jest kandydatem do ostatniego miejsca w grupie. Drużyna w kadrze której występują tacy gracze jak: Skjsdiagikdga, Yjskgdagkdgak, Tfsfj oraz największa gwiazda zespołu Pxuixyuayti, będzie walczyła o honorowe punkty i każde zajęte miejsce oprócz czwartego, będzie dla nich sukcesem.

 

Mój typ: Portugalia (gapa), Niemcy (Kuba)

Znów bez niespodzianek moim zdaniem. Faworytów jest dwóch i to oni powinni dzielić i rządzić w tej grupie. Niemcy (Kuba) oraz Portugalia (gapa) są raczej poza zasięgiem reszty stawki, czyli Ghany (dwulicjusz) i USA (Sekator). O ile ten ostatni gracz jest wielką niewiadomą, to uważam, że nawet jeśli prezentowałby jakieś mega umiejętności, to i tak nie powinno to przeszkodzić faworytom. Na trzecim miejscu stawiam na Ghanę (dwulicjusz).

 

Mój typ: Belgia (gielek), Algieria (kazik)

Na papierze wygląda to tak, że Belgia (gielek) i Rosja (sebas) powinny znaleźć się w fazie pucharowej. Ja jednak uważam inaczej i moim zdaniem to Algieria (kazik) dołączy do złotej pokolenia belgijskiej piłki. Kazik jest to były gracz Ekstraklasy i jeśli nie zejdzie ze swojego poziomu, powinien wyjść z grupy. Co prawda, nie można przekreślać wracającego do nas woodi'ego, ale Korea raczej nienajlepiej znosi brazylijskie upały i może być im strasznie ciężko. Stawiam ich na najniższym stopniu podium.


I to już wszystkie grupy.. Już jutro rozpoczniemy walkę na peslandowego Mundialu. Być może będziemy świadkami kilku niespodzianek? Oby, oby, będzie ciekawiej!

A jakie są Wasze typy?

LogowanieGościmy

  DZIELĄ I RZĄDZĄ

  ADMINISTRATOR:
  wcrew

  MODERATORZY:
  Emilian

  Raul

  tlenekk

  gierkowicz

  Polecamy

  Liga Poleć znajomym  Poleć znajomym PES

  JESTEŚ TU Artykuły PES 6 MŚ RPA 2010 PES6: Mistrzostwa Świata w Pesland okiem Raula