pesland.pl

Finał baraży IV liga (XXI sezon)

26 stycznia 2011 roku na City od Manchester Stadium spotkały się drużyny Rosenborga Trondheim oraz Sao Paulo w finale baraży 4 ligi XXI sezonu ligi Pesland. Spotkanie było o tyle istotne, ponieważ było zwieńczeniem udanego sezonu zarówno dla Trebuha jak i Dragona. Jednak tylko zwycięzca zgarniał całą pulę czyli awans do 3 ligi.

Pierwsze jedenastki prezentowały się następująco:

Rosenborg: E. Johnsen, Kvarme, Riseth, Basma, Dorsin, Berg, Tettey, R. Strand, Solli, Iversen, Braaten
Sao Paulo: Rojeio, Ekicalros, Al Desorz, Ramao, Citeiro, Jetue, Rematoz, Jimilar, Demilo, Amoiniro, Rogoilo


Od pierwszych minut trwała zacięta walka o każdą piłkę. Widać było respekt obu drużyn do siebie, a preferowane ustawienie i styl defensywny styl gry wskazywały na stawkę spotkania. O pierwszych minutach spotkania można powiedzieć, że się odbyły. Być może eksperci byli zachwyceni zawężeniem środka pola i walką o każdą piłkę, ale kibice w tym czasie częściej kierowali swoje zainteresowanie w stronę uroczych ochroniarek (sic!) niż na murawę. Jedyne co można było zauważyć to ciekawe, drobne faule obrońców Sao Paulo. Wiadome się stało, że taki stan może zmienić tylko bramka, która spowoduje że jedna ze stron będzie musiała się odkryć.
Pierwszą ciekawą i jakże efektowną akcje przeprowadzili Brazylijczycy w 20 minucie. Po kapitalny podaniu na wolne pole Jetue, Rematoz dośrodkował w pełnym biegu do Amoiniro, który uderzając z półwoleja minimalnie przestrzelił. W 31 minucie ten sam zawodnik próbował uderzać z dystansu jednak znacznie przestrzelił.
Gdy wydawało się, że beznadziejna pierwsza połowa zakończy się wynikiem 0:0, świetna dwójkowa akcja między Jetue a Jimilarem, którą rozklepali obronę Roseborga pozwoliła temu drugiemu wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem. Jimilar miał bardzo dużo wolnego miejsca i bardzo dużo czasu na spokojne przymierzenie w długi róg i strzelenie pierwszej bramki. Gol do szatni miał zmienić obraz spotkania.

I tak się stało. Początek drugiej połowy należał do Norwegów, którzy w pierwszej połowie zagrali piach i nie stworzyli ani jednej groźnej sytuacji bramkowej. Wystarczyła minuta, aby Iversen znalazł się po minięciu dwóch obrońców sam na sam z Rojeio… i fatalnie spudłował. Strzał minął kilkanaście metrów poprzeczkę bramki! W odpowiedzi na dobry początek Rosenborga, najpierw Rogoilo w 52 minucie próbował chytrze trafić w krótki róg a następnie w przeciągu minuty dwa fatalne błędy popełnili obrońcy z Norwegii. Jetue odzyskał pilkę na 30 metrze i pięknie uderzył z dystansu, a po chwili to samo uczynił Rogoilo, który ponownie zmusił do najwyższego wysiłku bramkarza Roseborga. W 61 minucie mogło, a wręcz powinno to się zemścić na Trebuhu, ponieważ Iversen znalazł się sam na sam z Rojeio, ale ten kapitalnie obronił po czym obrońcy wybili piłkę w trybuny. Powinien być remis.

Po chwili ponownie błąd popełniła świetnie spisująca się defensywa Sao Paolo i Strand miał szansę na bramkę… ale uderzył niecelnie.
W 70 minucie stało się jasne że to Trebuh awansuje do 3 ligi. Amoiniro wykorzystał błąd obrony, która w dziwny sposób kompletnie go odpuściła a on takich szans nie marnuje. 2:0!

Gdyby nie dwie doskonałe szanse Iversena w 86 i 88 minucie można by było powiedzieć, że wynik zasłużony ponieważ to przybysze z Ameryki Południowej prezentowali ładniejszy futbol. Jednak Dragon może być zniesmaczony dyspozycją strzelecką swojego napastnika, który powinien spokojnie ustrzelić hattricka.
Ostatecznie do Sao Paulo świętuje awans, a Trebuh w przyszłym sezonie zagra o szczebel wyżej.43' Jimilar

70' Amoiniro

 

Retransmisja finału:

LogowanieGościmy

  EKIPA PESLAND

  ADMINISTRATOR:
  wcrew

  MODERATORZY:
  Emilian

  Raul

  tlenekk

  gierkowicz

  JESTEŚ TU Artykuły PES 6 IV Liga Finał baraży IV liga (XXI sezon)